Syyskokous La 25.11.2023 Helsingissä

Syyskokous pidetään 25.11.2023 Helsingissä Töölön kirjaston Mika Waltari -salissa.
Kokous alkaa klo 14:00, kahvitarjoilu 13:45 alkaen.

Ajo-ohje: Omalla autolla tulevien on helpointa pysäköidä Kisahallin takaiselle parkkialueelle, josta pääsee kävellen kirjastoon.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset syyskokousasiat: yhdistyksen toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksujen ja kummimaksujen suuruus vuodelle 2024. Myös hallituksen jäseniä valitaan erovuoroisten tilalle.
Hallitukseen tarvitaan uusia jäseniä poisjäävien tilalle. Mieti voisitko olla mukana hallitustyöskentelyssä antamassa aikaasi hieman enemmän kummilasten hyväksi. Opintosihteeri on jäämässä pois. Yhdistys tarvitsee seuraajan opintosihteerin tehtävään. Olisitko kiinnostunut hoitamaan tätä kokonaisuutta?

Kokouksessa keskustellaan myös yhdistyksen jäsenmaksun merkityksestä ja tarpeesta toimivan yhdistyksen näkökulmasta.

Tule kuulemaan viimeiset uutiset kummilapsista ja Arap Moi -lastenkodin tilanteesta kummisihteerin juuri päättyneestä Kenian vierailusta.

Toivotamme kaikki tervetulleeksi kokoukseen.

Nakurun lapset ry
Hallitus